Хроника 23. јануари 2021. / 16:53

Бил пријавен за исчезнат го нашле удавен во Пчиња во близина на Катланово

Бил пријавен за исчезнат го нашле удавен во Пчиња во близина на Катланово

На 22.01.2021 во 13.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово, кој бил пријавен дека се оддалечил од дома на 20.01.2021.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција..