Хроника 13. јуни 2020. / 15:00

„Ауди“ удрило деветгодишно дете на велосипед

„Ауди“ удрило деветгодишно дете на велосипед

Вчера во 13.50 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, на влезот за с.Дебреште, К.Т.(21) од с.Дебреште, со „ауди“ без регистарски ознаки, удрил во деветгодишно дете кое возело велосипед.

Од полицијата соопштуваат дека по незгодата, детето било пренесено во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.