Хроника 21. март 2019. / 11:24

Aпсење на aеродром во Скопје – штипјанец сакал да избега од Македонија

Aпсење на aеродром во Скопје – штипјанец сакал да избега од Македонија

Ноќва во 00.50 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка, било констатирано дека Т.М.(24) од Штип се наоѓа на листата со мерка „А” (апси).

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.