Хроника 16. мај 2018. / 11:32

Акција на МВР: Тетовчани и прилепчани транспортирале дрога од Косово до Белгија

Акција на МВР: Тетовчани и прилепчани транспортирале дрога од Косово до Белгија

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во акција спроведена вчера во Тетовско открија група од 5 лица од Тетово и Прилеп, кои транспортирале половина килограм кокаин и 130 килограми марихуана на релација Косово – Белгија, транзитирајќи низ Македонија, дознава МКД.мк.

МВР најави информација во врска со оваа акција во текот на денов.