Хроника 10. септември 2019. / 11:00

Акција на Бит Пазар – приведени две лица

Акција на Бит Пазар – приведени две лица

Двајца скопјани се приведени од полицијата вчера попладне.

Од МВР информираат дека ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.