Хроника 26. септември 2019. / 17:13

23-годишен Скопјанец нападнал полициски службеници

23-годишен Скопјанец нападнал полициски службеници

Во Полициска станица Карпош синоќа во 23.45 часот бил приведен Д.А. (23) од Скопје, бидејќи во 21.20 часот на улица „Јуриј Гагарин“ физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Како што соопшти МВР, за настанот бил известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Д.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.