Економија 23. ноември 2020. / 08:49

Регулаторната денеска ќе ги утврди новите цени на горивата

Регулаторната денеска ќе ги утврди новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 1,5 денари.