Економија 29. април 2020. / 09:17

Прес-конференција на министерката Нина Ангеловска и директорката на УЈП, Сања Лукаревска

Прес-конференција на министерката Нина Ангеловска и директорката на УЈП, Сања Лукаревска

Од прес-службата на Владата информираат дека денеска, со почеток во 10 часот министерката за финансии, Нина Ангеловска и директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска ќе одржат прес-конференција.

Преку видео изјава свое излагање ќе има и директорот на Светска банка за Македонија и Косово во рамките на регионот на Европа и Централна Азија, Марко Мантованели.

Прес-конференцијата може да ја проследите во живо на следниот ЛИНК.