Економија

Ѓорчев: Американската и германската стопанска комора му порачаа на Заев да не ги зголемува даноците

Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објави статус во кој се вели дека двете најголеми странски стопански комори американската...
Економија

Ѓорчев до СДСМ: Собирате арач од даноци, долгот галопира, потрошивте 7 милијарди евра а ништо не е направено

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денес во Собранието имаше дискусија по повод новото задолжување од Владата на СДСМ. Ѓорчев констатираше...