Економија 16. април 2018. / 12:54

Дизелот станува неподносливо скап: Регулаторна комисија објави нови цени

Дизелот станува неподносливо скап: Регулаторна комисија објави нови цени

Бензините поскапуваат за половина а дизелот за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика

Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 изнесува 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.

Дизелот од полноќ ќе чини 60 денари за литар.