Комити

Пронајдени се 17 резултати на тема „Комити“
Македонија

Полицијата не ги пушти демонстрантите пред МВР, тие порачаа дека не прават проблеми, туку бараат правда

Протестот на навивачката група „Комити“ за смртта на нивниот член, Никола Саздовски, продолжи кон Министерството за внатрешни работи. Демонстрантите...
Хроника

,,Почивај во мир легендо, секогаш ќе бидеш во нашите срца”: Комити сo солзи се простуваат од момчето кое почина вчера

„Почивај во мир легендо, секогаш ќе останеш во нашите срца. Почивај во мир брате. Секогаш весел и позитивен таков ќе те паметиме”. Вака...