Кочо Анѓушев

Пронајдени се 70 резултати на тема „Кочо Анѓушев“
Економија

Владата размислува за замрзнување на придонесите за работниците во текстилната и кожарската индустрија

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев изјави дека владата размислува за мерката за замрзнување на придонесите на работниците...
Македонија

Заев со осуда кон Анѓушев по инцидентот со новинарите: „Тој како професор често го користи фломастерот“

Премиерот Зоран Заев го осуди однесувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој на брифинг фрли фломастер кон новинарите. -Разговаравме...
Македонија

Компанијата која му плати на Анѓушев 4,8 милиони евра била пред банкрот, опозицијата се сомнева во политички поткуп

Многу прашања, но и јасни обвинувања пристигнаа од грчката опозиција во врска со “скандалот за поткуп”, кои произлегоа од скандалот...
Македонија

Димче Арсовски: Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со тендери!

Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите...