бугарија

Пронајдени се 106 резултати на тема „бугарија“
Македонија

Ненадејната смрт на градоначалникот го откажа присуството на Заев на отворањето на делницата од автопатот во Бугарија

Владината делагација предводена од премиерот Зоран Заев утре нема да биде во можност да присуствува на настанот за отворање на делница...
Македонија

Бошњаковски откри дали ќе се одржи заедничката владина седница по контроверзните изјави на Каракачанов и Ковачев

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека ни најмалку не се доведува во прашање одржувањето на заедничката владина...
Македонија

Поповски: Каракачанов и Ковачев нека се занимаваат со тоа што им е работа, постоењето на македонскиот јазик нека го остават на науката

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов и европратеникот Андреј Ковачев во изминатите денови излегоа со...