арм

Пронајдени се 20 резултати на тема „арм“
Македонија

Мицкоски: Честитки до АРМ, а Владата кон нив да покаже поголема грижа, тие се еден од столбовите на нашата државност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес преку социјалните мрежи од лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ им го честиташе 18-ти...
Македонија

Мининистерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило во кое ќе се вози Шекеринска

Министерството за одбрана како и целата влада секојдневно влегува од скандал во скандал. Имено неверојатни 187 илјади евра од буџетот...