Велика Британија

Пронајдени се 51 резултати на тема „Велика Британија“
Свет

Северна Ирска се противи на секаков предлог во врска со Брегзит кој ќе ги третира различно од остатокот од Велика Британија

Арлин Фостер, шефицата на Демократската унионистичка партија (ДУП) на Северна Ирска, и клучен фактор во коалицијата на британската премиерка...