нато

Пронајдени се 151 резултати на тема „нато“
Македонија

Ахмети од Арачиново: ДУИ има огромен придонес во менувањето на името на државата со цел доближување до ЕУ и НАТО

Демократската Унија за Интеграција во текот на вчерашниот ден беше присутна во Општина Арачиново, каде на жителите на селата што припаѓаат...
Македонија

Каракачанов до Заев: Не мислите дека Бугарија ќе ве поддржи утре за членство во НАТО и во ЕУ, старите финти не поминуваат

Потпретседателот на бугарската Влада и министер за одбрана Красимир Каракачанов реагира на изјавата на македонскиот премиер Зоран...