мост

Пронајдени се 32 резултати на тема „мост“
Свет

ЕУ со критики до Италија по несреќата во Џенова: Добивте милијарди евра за реконструкција на инфраструктурата

Европската Унија ѝ исплатила на Италија милијарди евра за реконструкција на инфраструктурата, одговорија властите во Брисел на обвинувањата...
Свет

Први жртви на трагедијата во Џенова: Им заѕвонила на најблиските кога спасувачите ги ваделе нивните мртви тела

Првите идентификувани жртви во трагедијата која се случила вчера во Џенова, кога се сруши мостот, е тричленото семејство Робијано-Пичинино....