миле бошњаковски

Пронајдени се 27 резултати на тема „миле бошњаковски“
Македонија

Бошњаковски откри дали ќе се одржи заедничката владина седница по контроверзните изјави на Каракачанов и Ковачев

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека ни најмалку не се доведува во прашање одржувањето на заедничката владина...
Економија

Бошњаковски: Нема да биде донесена одлука за „Иловица“ се додека не се усогласат ставовите на засегнатите страни

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека нема да биде донесена никаква одлука за рудникот „Иловица“ се додека не...
Македонија

Бошњаковски: Ќе ги менуваме личните карти, пасошите и возачките – во нив ќе стои Северна Македонија

Од Владата известуваат дека интерпретацијата на делови од договорот од страна на грчката влада не соодветствува со оригиналните делови. „Договорот...