името

Пронајдени се 4 резултати на тема „името“
Македонија

Шок од Атина: Заев во Давос договорил промена на уставното име, Коѕијас бара македонската влада јавно да го соопшти

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за „Еуроњуз“ побара од македонската влада јавно да го соопшти...