Спорт 17. мај 2018. / 17:30

ЖРК Вардар повторно шампион

ЖРК Вардар повторно шампион

Шампионската титула за вардарки беше одамна обезбедена, но вчера со последниот триумф со 49 – 24 против Металург, црвено-црните дами завршија нова сезона без пораз.

За Вардар ова е шести трофеј во низа, и црвено-црните се втор најтрофеен колектив по Кометал Ѓорче Петров.