Спорт 27. јули 2018. / 21:14

ВИДЕО: „Случајно“ објавен гејмплеј – Погледнете како ќе изгледа новата ФИФА!

ВИДЕО: „Случајно“ објавен гејмплеј – Погледнете како ќе изгледа новата ФИФА!

Ако сте фан на ЕА Спорт и ФИФА, тогаш можете да го “потрошите вашето време” и да видите како ќе изгледа ФИФА 19.

ФИФА 19 ќе биде во продажба од 28 септември и ако ја нарачате пред тој датум, тогаш ќе ја добиете три дена порано, која ќе има лиценцирана УЕФА Лига на Шампиони, што е и најголемата новина во ФИФА.

Иако некои веќе имаа можност да се обидат да ја играат новата ФИФА, не ги почитуваа правилата на EA Sports и веќе ја ставија тестираната верзија на Youtube.

Играта беше одиграна помеѓу Јунајтед и Сити, но во гејмплејот се користеше натпревар од Лига Европа, иако двата тима следната сезона ќе бидат во Лигата на шампиони.