Спорт 23. јули 2018. / 18:54

Топ ли има во ногата: Постигна гол од 80 метри (ВИДЕО)

Топ ли има во ногата: Постигна гол од 80 метри (ВИДЕО)

Новата сезона на швајцарската Суперлига започна спектакуларно, односно со гол од над 80 метра.

На мечот меѓу Сион и Лугано, гостинскиот фудбалер Драган Михајловиќ во 4. минута, сакајќи да ја отстрани опасноста, го измами домашниот голман, кој беше истрчан длабоко во поле, и топката заврши во голот на Сион. На крај Лугано славеше со 1-2, а несомнено овој гол на српскиот фудбалер уште долго време ќе се прераскажува.

Погледнете на каков начин Михајловиќ го постигна голот на кариерата: