Спорт 16. May 2018. / 16:47

Стоилов возврати на лажните гласини: Останувам во Вардар!

Стоилов возврати на лажните гласини: Останувам во Вардар!

Откако се појавија шпекулации дека Столе Стоилов го напушта РК Вардар по крајот на сезоната се сели во редовите на полскиот шампион Киелце, капитенот на РК Вардар одговори на шекулациите и појасни дека неговата иднина во РК Вардар е сигурна .

‘Титулата ми е слатка, а мојата иднина во Вардар е сигурна,шпекулации се тоа дека сум потпишал со Киелце.” изјави Стоилов.