Спорт 16. May 2018. / 17:38

Стефан Ристовски едвај спаси жива глава, тепани фудбалерите на Спортинг

Стефан Ристовски едвај спаси жива глава, тепани фудбалерите на Спортинг

Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони му по подари на неговиот градски ривал Бенфика.

Со ова не можеа да се помират навивачите и настана вистински хаос, фудбалерите едвај спасија жива глава, а според пишувањата на медиумите нашинецот Стефан Ристовски е во добра состојба.

Бројката од стотина хулигани ги нападнале фудбалерите, а некои ѕавршиле дури и со скршени глави.