Спорт 11. јули 2018. / 17:19

Сите му се восхитуваат, само каталонците го ругаат! (ВИДЕО)

Сите му се восхитуваат, само каталонците го ругаат! (ВИДЕО)

Каталонскиот весник Спорт уште еднаш потврди дека нема голем респект кон еден од најдобрите фудбалери на Реал, Кристијано Роналдо.

Непосредно по објавата на трансферот во Јувентус, на својата фан страна на ФБ, Спорт објави видео со саркастична содржина и со дел од дискутабилните и неспортски моменти во кариерата на Роналдо, дури и пред да стане член на Реал.

Со тоа уште еднаш ја покажа нетрпеливоста меѓу Барселона и Мадрид.