Спорт 09. октомври 2018. / 17:03

Поранешниот Вардарец, Давид Дејвис е нов тренер на Веспрем

Поранешниот Вардарец, Давид Дејвис е нов тренер на Веспрем

Поранешниот помошник на Раул Гонзалес во РК Вардар, Давид Дејвис е назначен за нов тренер на Веспрем. Тој доаѓа на местото од Љубомор Врањеш кој неодамна доби отказ од унгарскиот клуб.

Дејвис потпиша едногодишен договор со унгарскиот клуб со можност за продолжување на уште една година.