Спорт 28. јуни 2018. / 16:34

Ова се дефинитивно најтажните фотографии од Мундијалот- солзи, очај, шок!

Ова се дефинитивно најтажните фотографии од Мундијалот- солзи, очај, шок!

Вистински шок за сите фудбалски фанови, а посебно за Германците беше вчерашниот пораз со 2:0 од Јужна Кореја, пораз кој претставуваше крај на настапите на Светското првенство веднаш после групната фаза.

Актуелниот шампион во Русија дојде како еден од фаворитите за освојување на титулата, а првенството го завршува со два порази и една победа обезбедена во последните секунди против Шведска.

Тоа претставуваше голем шок за фановите, кои тоа не го криеја на улиците, во фан зоната, но ни на стадионот, а светот ги виде овие срцепарателни фотографии од разочарани навивачи: