Спорт 10. јули 2018. / 19:36

ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо во Јувентус за 105 милиони евра

ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо во Јувентус за 105 милиони евра

По девет години португалскиот фудбалски репрезентативец Роналдо заминува од Реал Мадрид италијанскиот Јувентус за 105 милиони евра.

Освојувачот на пет „Златни топки“, кој моментално има 33 години, ќе си замине од Мадрид за годишна плата од 30 милиони евра. Португалецот од поодамна најави дека сака да ја заврши етапата во европскиот шампион поради лошите односи со раководството, поточно со претседателот на екипата, Флорентино Перез.
https://www.realmadrid.com/noticias/2018/07/comunicado-oficial-cristiano-ronaldo?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=organico