Спорт 10. јули 2018. / 19:46

Најпознатата секс бомба на сите времиња пристигна во Русија- од трибините ќе го бодри своето момче

Најпознатата секс бомба на сите времиња пристигна во Русија- од трибините ќе го бодри своето момче

Вечерва во Русија вечерва се игра првото полуфинале на СП помеѓу Белгија и Франција, но целото внимание денеска во светските медиуми е свртено кон пристигнувањето на Памела Андерсон во земјата.

Имено секс бомбата на 90-тите пристигна во поддршка на своето момче Адил Рами кој ќе ги брани боите на Франција вечерва.Инаку освен актерката и плејбој зајачицата, во Санкт Петербург денеска на важниот меч се поканети и останатите девојки, сопруги и пријатели на фудбалерите.

Но, повеќе од јасно е дека Памела која има 51 година ќе го привлече целото внимание, како и нејзиното момче кое има 32 години.