Спорт 11. June 2018. / 16:38

Крилата на Македонија со ЦЕПЕЛИН ја кренаа цела сала на нозе (ВИДЕО)

Крилата на Македонија со ЦЕПЕЛИН ја кренаа цела сала на нозе (ВИДЕО)

Најубавиот момент во првиот бараж натпревар меѓу Македонија и Романија се случи во 57. минута. Во игра со двајца ракометари повеќе, Лазаров го пронајде Манасков, а овој на спротивното крило додаде до Георгиевски кој во лет го најде патот до романската мрежа.

Македонија доминираше во првиот бараж дуел и стекна високи осум гола разлика пред реваншот в среда на романско тло.