Спорт 14. мај 2018. / 19:48

Барди ја казни Барселона (ВИДЕО)

Барди ја казни Барселона (ВИДЕО)

Енис Барди и даде гол и на Барселона, не од слободен удар, овој пат постигна феноменален погодок од игра. Тој имаше големо промашување во првото полувреме против Барселона, но се искупи веднаш на стартот од вториот дел.

Играчите на Барселона направија грешка, а тоа знаеше како да го казни Леванте. Кампања додаде до Барди а тој со силен шут ја пласираше топката во аголот на противникот за водство од 3-1 на својот тим.

Извор: 24Фудбал