Некатегоризирано

Украдиле автомобил од паркинг во скопска Кисела Вода

Украдиле автомобил од паркинг во скопска Кисела Вода

Вчера рано наутро, во 07 часот и 45 минути во Полициската станица Кисела Вода, 55- годишниот Т.Ј од Скопје пријавил дека му е украдено возилото.

Имено во периодот од 22.00 часот на 15 мај до 06.30 часот на 16 мај од паркинг на улица „Димо Хаџи Димов“, од страна на непознат сторител му било одземено неговото патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, кое било незаклучено и со оставен клуч на бравата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото и за целосно расчистување на случајот.