Хроника

Адвокатот на Тарчуловски бара изземање на Кацарска, поради сомнежи дека е во роднинска врска со еден од оштетените

Судијката Добрила Кацарска, која го суди предметот за крвавиот четврток, даде еден час пауза за претседателот на судот, Иван Џолев, да...